/ Vaše příběhy /

ZIMA KAM SE PODÍVÁŠ

ZIMA KAM SE PODÍVÁŠ

4. únor 2017

Autor:

Mrazivé dny a ještě mrazivější noci s nevídanou nadílkou sněhu, to je letošní zima. Po několika teplých zimách předcházejících let si užíváme skutečné zimní atmosféry. Ale na rozdíl od zim minulých, kdy jsme volali po návratu té opravdové zimy se nám tak trochu letošní průběh zimy zajídá. 
Vzpomínám si na to když jsme si loni touto dobou s kolegy v práci vyprávěli o tom jak jsme jako děti měli uhelné prázdniny, nebo na to jak jsme za socialismu museli vypomáhat při úklidu města. Samozřejmě jsme si tehdy zanadávali na to, že žádná zima není.
K napsání mého příspěvku mě inspirovalo dnešní povídání s podobnou partou zaměstnanců o tom jaká je to blbá zima a že by již mohla skončit. Je pravda, že jsme se dnes 1. února do práce nemohli dostat v čas, ale i s tím se v zimě musí počítat. A zase jsme nadávali na to počasí, které nám nedovolilo dostat se do práce na čas. A tak jsme společně přemýšleli a mudrovali  o tom jak by asi měla vypadat zima, která by vyhovovala všem. K žádnému rozumnému závěru jsme nedošli. 
Nakonec jsme se "usnesli" na  jednotném závěru, že bychom se měli podřídit přírodním zákonům a přijmout takové počasí jaké nám příroda přinese. Pro radost zasílám několik fotek se sněhovou záplavou.
 
Váš věrný čtenář Petr