/ Vaše příběhy /

V sobotu 6.8.2016 se konala v Kořenově na nádraží železniční

V sobotu 6.8.2016 se konala v Kořenově na nádraží železniční

16. srpen 2016

Autor:

Při průjezdu Kořenovem jsem v sobotu zaregistroval mimořádné hemžení lidí na místním nádraží. Ani chvilku jsem neváhal a s vnučkou Eliškou jsem se šli podívat co se to tam děje. A dělo se toho hodně. Naše kroky vedly nejdříve  do výtopny, která je nově opravena za přispění norských fondů (nebýt peněz z EU a norských fondů, asi bychom přišli o spoustu naší historie). Výtopna je dokonale opravena a dobrovolníci z Železniční společnosti Tanvald zde vystavovali lokomotivu, drezíny, modeláři se zase pochlubili svým uměním - miniaturními vlaky, vagony a vším co ke kolejím patří. 
Vnučka Eliška se ale těšila na funkční Důlní železnici. Na kolejích 450 mm jezdil vláček s dětskými cestujícími a vláček jel dokonce tunelem. Jízdu Eliška absolvovala dvakrát.
Hlavním lákadlem byly ale zvláštní vlaky jedoucí na Zubačce. Zubačka končící v Kořenově je nejstrmější železniční trasou se stoupáním 58 promile a je vedena ozubnicí ve středu koleje. My jsme viděli příjezd historického vlaku taženého historickou motorovou lokomotivou Brejlovec.
Tanvald – Kořenov – Harrachov a zpět, Kořenov – Harrachov a zpět , po těchto tratích se jezdilo v sobotu 6. srpna 2016 a musím vám říci, že jsem se ani chvilinku nenudili.
 
Děda a Eliška