/ Vaše příběhy /

Setkání spolužáků v Jičíně

Setkání spolužáků v Jičíně

19. říjen 2014

Autor:

Setkáváme se již řádku let, vždy první sobotu v záři v příjemné restauraci Lucie v Jičíně. Letos to bylo již 61. výročí od maturity na Lepařově gymnasiu.

Jičín a jeho okolí je pěkné město a je spojeno s krásnými vzpomínkami  na mládí zde prožité. Proto se sem rádi vracíme z různých koutů naší země, kde dnes žijeme. Setkání je příležitostí ke shledání se spolužáky a k zavzpomínání na  roky prožité na studiích. Ve třídě nás bylo přes 30, dnes se nás sešlo 12. Vzpomněli jsme na spolužačku, která letos zemřela. Scházeli nám kamarádi, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli dostavit. Konstatovali jsme, že se sice léta na nás projevují, ale stále máme rádi život, své blízké a kamarády. Spolužák Josef Jindra přes své zdravotní potíže vydal již čtvrtou knížku básní, sklidil náš obdiv. Alois Pánek zavzpomínal na svou projektantskou činnost, popsal jak se realizovala oprava bunkru Hanička v Orlických horách. Vyprávěli se vtipy. 

Bylo to velmi milé setkání, končící příslibem, že se za rok zase shledáme. Posílám fotografii z našeho sezení a krásné záběry Trosek, které jsme při cestě domů pořídili.

6. září 2014

Dagmar Kosíková-Jonášová