/ Vaše příběhy /

Co jsem našla v babiččině krabici

Co jsem našla v babiččině krabici

Vaše příběhy

3. květen 2015

Autor:

Byla jsem na několikadenní návštěvě u moji babičky. Povídali jsme si a bylo nám dobře. Když jsem si sedla za její psací stůl tak se mi zdálo, že nemohu si pod ním narovnat nohy. Ohnu se a pod ním vidím větší krabici. Byla už trošku šedivá, ale to asi způsobila výroba lepenky z které  byla vyrobena. Ze sběráku. Byla už asi hodně stará. Po otevření v ní bylo moc a moc popsaných papírů. Některé rukou jiné strojem.
          Uvědomila jsem si že babička si velmi často zapisovala co se ten, nebo onen den ji přihodilo. Probírala jsem se papíry celé odpoledne a hodně jsem se nasmála. Žádné smutné příhody, ale její mladé roky u rodičů, ve škole, na výletech či zábavách a také o svých vnoučatech. O Aničce a Alence. Tak jsem zjistila, že jsem bývala občas i u svých starých rodičů a to i přes to že na jednom papíru bylo:"Tak dneska jsem přesvědčovala
Aničku, aby u nás zůstala. Chodí do mateřské školky a tady by byla na čerstvém vzduchu."Její odpověď mne překvapila. "Víš babičko,já musím být doma. My se zítra ve školce fotíme." Tak se nedá nic dělat, napsala babička. Na jiném papírku, napsaném dost dříve bylo. Tak ta naše žába ještě souvisle nemluví, ale slíbila že u nás nějaký čas vydrž. Bez pláče za maminkou na které byla moc závislá.. Šla do pokoje u koupelny. Zatím co ja jsem přepírala Aniččiny kalhotky, ona si hrála v tom pokoji. Zdálo se mi to nějak dlouho, tak jsem zavolala:"Aničko co tam děláš?"Odpověď mne překvapila:"Babi jsem tady, hraju kytaru."Tato souvislá věta mne mile překvapila. 
        Prolistovala jsem další papírky a čtu. Tak Anička pojede na služební cestu. Dědeček jede svojim žlutým embečkem do Bratislavy, pojedeme s ním. Ve středu po obědě jsme vyjeli a k večeru jsme dojeli do Myjavy. Ubytovali jsme se v hotelu, kde jsme i večeřeli. Než jsme si sedli, Anička vytáhla papírek a podala mi ho. Tam byly její maminkou napsané jídla, která Anička má ráda. Jedno z napsaných jídel měli a ona si pochutnala.
         Tak bych mohla líčit hodně zážitků  které babička zaznamenala a já jen v kuse je uvedu:koupání v potoce v ledové březnové vodě, jízdu na koni, můj kamarád Arik (pes). Bylo by toho hodně. Je mi už třicet a musím domů.        Anička.