/ Vaše příběhy /

ČESKÝ KRUMLOV - pohled z kavárny

ČESKÝ KRUMLOV - pohled z kavárny

Vaše příběhy Další fotografie zde

11. srpen 2016

Autor:

Snažím se navázat na svou zprávičku z  25. Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově, kterou jste mi otiskli na stránkách Moudrého seniora. Co mě tak zaujalo v ulicích města?  Byli to dva dobrovolníci oblečeni do žlutých triček, kteří se snažili zaujmout kolemjdoucí, zejména asiaty.

Popíjeli jsme ranní kávičku a tak jsme je nejdříve jen tak sledovali. Samozřejmě nás začalo zajímat co to propagují a proč jsou tak kategoricky odmítáni turisty zjevně z Číny. Po rozhovoru jme se dozvěděli, že jsou to stoupenci směru  FALUN GONG, také nazývané FALUN DAFA a že chtějí upozornit na bezpráví páchané na příznivcích v Číně.

 Jelikož o tomto duchovním směru nic nevím použil jsem citaci z internetu o FALUN GONG: Falun Gong je tradiční čínská praxe zušlechťování těla a mysli. Kromě čchi-kungových cvičení učí člověka žít v souladu se zásadami pravdivosti, soucitu a tolerance. Začátkem devadesátých let, kdy pan Li Hongzhi zveřejnil tuto metodu, čínská vláda Falun Gong podporovala, za přínos v oblasti zlepšení zdraví a morálky společnosti.

Dle aktivistů se situace a pohled na FALUN GONG v Číně diametrálně změnil a z vyznamenávaných a oceňovaných se stali nepřátelé státu. A proč byla reakce turistů z Číny jednoznačně odmítavá k těmto aktivistům? Po přečtení protestního podpisového archu jsme se dozvěděli, že aktivisté žádají zastavení odbírání orgánů vězňům. Cituji  ... " praktikujícím FALUN GONG a dalším vězňům  svědomí jsou v Číně odebírány životně důležité orgány pro účely transplantací." Jelikož neznám pravdu, podpisový arch jsem nepodepsal, pokud by to, ale byla pravda jsem ochoten do Krumlova zajet a podepsat se!

Pokud budete mít prostor zasílám ještě dva články Z Českého Krumlova.  Poznámka redakce. Zájem máme, pište. 

Filip Blažek.