/ Tipy a návody /

Seriál Ohnivý kuře - po stopách filmařů

Seriál Ohnivý kuře - po stopách filmařů

7. říjen 2016

Již více než půl roku se pravidelně na televizních obrazovkách objevují kuchaři Mike a Burák, v podání Jakuba Prachaře a Jana Dolanského, Verunka s Klárou ( Lucie Polišenská a Kristýna Leichtová) z CUKRÁRNY NEBE , rodina Tréblova  z HOTELU GRANT (Petr Štěpánek, Josef Polášek a Simona Babčáková). Další děj seriálu se odehrává v HOSPODĚ U SLEPIČKU - rodina Slepičků v podání Michala Suchánka, Lindy Rybové a Lenky Krobotové a VEČERCE U LIA s  V.A. Doanem.
Seriál se odehrává v Janových Lázních ve skutečnosti v Benátkách  nad Jizerou, a jelikož v Benátkách nad Jizerou bydlím, chtěl jsem čtenářům Moudrého seniora trošku přiblížit reálie natáčení. Vše se odehrává na Husově náměstí, které je skutečně krásné a tak je přímo předurčeno k tomu, aby se zde natáčelo, další výhodou  našeho náměstí (ale jen pro filmaře) je to, že se zde zastavil čas a náměstí je prakticky bez lidí.
Dne 18. září se mi podařilo nafotit několik fotek, které dokumentují, jak se mění skutečné domy v televizní "kulisy".
Cukrárna Kakoska se změní v CUKRÁRNU NEBE jen za pár minut a po přelepení nápisu. Na budovu  HOTELU GRAND se přidá několik vlajek včetně Japonské vlajky a je zde uznávaný hotel. V podloubí, hned vedle Liovi večerky se objeví originální restaurace OHNIVÝ KUŘE. Na všechny proměny z Husova náměstí v Benátkách nad Jizerou v náměstí seriálové v Janovkách stačí několik nápisů  a cedulí podpořených fortelem televizních techniků.   
Benátky nad Jizerou jsou oblíbeným místem pro filmaře. U nás se již natáčel seriál Svatby v Benátkách, Vyprávěj a mnoho filmů jako je Prima sezóna,Petrolejové lampy, Dobří holuby, Český robinson a další. Z natáčení má město dobrou propagaci a také nějaké ty finance, říká se, že televize platí za jeden natáčecí den 10 000 korun.
 
J. Novák.