/ Tipy a návody /

Netradiční využití francovky

Netradiční využití francovky

Tipy a návody

23. leden 2019

Oblíbený bylinný masážní přípravek má díky pečlivě vybraným extraktům bylin, mentolu a vysokému podílu alkoholu mezi veřejností pověst všeuměla, se kterým se dá vyrobit nespočet domácích elixírů na nejrůznější bolístky. Které jsou nejvíce doporučované?

Internet je pro lidi s názorem skvělá záležitost. Mohou zde diskutovat, radit se, získávat nové přátelé nebo objevovat nové věci. Spousta uživatelů také raději probírá své nemoci s přáteli na internetu, než aby zamířila za svým praktickým lékařem. I díky tomu se internet hemží zaručenými domácími recepty na nejběžnější neduhy běžného života.

Receptů, které využívají oblíbenou francovku ALPA, je proto doslova plný internet. Vybrali jsme ty nejzajímavější, které se nejčastěji opakovaly a měly nejvíce pozitivních ohlasů. Mějte ale na paměti, že se jedná o lidovou tvořivost a žádný z receptů nebyl odborně ověřen, ať už ohledně účinnosti na popisované potíže nebo z hlediska neškodnosti vůči lidskému zdraví. Protože zaručené recepty lidé posílají také přímo výrobci francovky, ten se na jejich základě rozhodl vyrábět například francovku s extraktem kaštanu a hřebíčku.

Domácí recepty s francovkou ALPA

Na bolavá ouška

  • 10 tablet paralenu nebo aspirinu
  • francovka ALPA

Tablety naložíme do tradiční francovky, roztok nakapeme na vatu a dáme za bolavé ucho.

Na karpální tunely (obklad při kloubních potížích, záněty, výrony, atd.)

  • 5 velkých listů aloe stromovité nebo 1 větší list aloe vera - cca 10 dkg
  • 10 tablet acylpyrinu
  • 4 hřebíčky
  • Alpa Lesana 160 ml

Alpu vlijeme do zavařovací sklenice, do které nasypeme 10 acylpyrinů, pokrájené listy aloe a rozmixujeme (nejlépe tyčovým mixerem). Sklenici uzavřeme a dáme na 3 dny do chladu a občas protřepeme. Po 3 dnech je obklad připraven posloužit bolavým kloubům. Na plátýnko dáme kaši z aloe, kterou přiložíme na bolavé místo, přikryjeme igelitem a převážeme. Obklad je vhodný na noc. Kdo má citlivější pokožku - je vhodné před obkladem místo namazat kostivalovým krémem.

Proti klíšťatům a komárům

  • 40 hřebíčků
  • Alpa francovka 160 ml

Necháme hřebíčky louhovat v roztoku francovky nejméně 24 hodin, ale nejlépe týden. Hřebíčky poté z roztoku nevytahujeme. Přípravkem si potřeme kůži tam, kde nám končí oblečení. Účinkuje nejen proti klíšťatům, ale také odpuzuje komáry a většinu létavého hmyzu. Pokud už dojde k útoku komárů na pokožku, pak výtažek příjemně ochladí a uklidňuje svědivá bodnutí.

Štípancová francovka

  • 20 květů divizny
  • francovka ALPA

Květy divizny naložíme do malé francovky a necháme 14 dnů louhovat. Pak přecedíme. Používáme na kousance - nebudou svědit.

 

Pokud máte vyzkoušený také nějaký zajímavý recept s Alpou francovkou, pošlete jej nám do redakce na email@email.cz a my nejzajímavější otiskneme a výherce odměníme balíčkem s produkty ALPA.

 

Lucie Paseková