/ Různé /

TURNAJ JEDNOTLIVCŮ V PÉTANQUE V NYMBURKU V NEDĚLI 27. 10. 2019

TURNAJ JEDNOTLIVCŮ V PÉTANQUE V NYMBURKU V NEDĚLI 27. 10. 2019

Různé

5. listopad 2019

Pétanque je nádherná hra pro všechny generace. Ideální je hlavně pro seniory přes šedesát, sedmdesát a osmdesát let. Hrajete v jednotlivcích jen sám za sebe a záleží jen na vašem umění a taktice. Tam vás nepodrží spoluhráči, hrající s vámi na jiném turnaji ve dvojici či trojici. Hřiště je jen vaše a soupeře. Vyhrává ten, kdo má přesnější oko a ruku. Také rozhoduje taktika a zkušenosti. A také hlavně, kdo udělá méně chyb. V jakém jiném sportovním odvětví můžete porazit o jednu až dvě generace mladšího hráče? Moc jich není. Vzpomínám si jen na šachy a golf. V Nymburku jsme přepisovali klubové rekordy ve skalpech hráčů z aktuální dvanáctky žebříčku ČR.

V roce 2018 v dubnu porazil Josef Procházka tenkrát aktuální českou dvanáctku Lubomíra Srnského z mistrovského a extraligového Vrchlabí.

Letos Jarek Pastorek českou osmičku Jana Marhoula. Před Procházku a Pastorka se dostal v Nymburku ještě Jarda Hladík, který porazil českou dvojku Petra Vavroviče mladšího z Lipníka!! Patnáct výher seniorů a sedm seniorek ve čtyřech základních kolech je naše velmi pěkné maximum na turnajích s daleko mladšími hráči.

1. KOLO 5 výher

Vynikající výsledek uhrál Jarek Pastorek, který porazil nasazenou českou osmičku z Loděnice u Prahy!! Jan Marhoul je loňským vítězem turnaje v Nymburku. Navíc vyhrál český nominační turnaj na Mistrovství světa 2020, kde bude reprezentovat ČR. To je jako by tenistka Barbora Krejčíková porazila Eshly Bartyovou z Austrálie.

Nelicencovaný Evžen Křížek porazil loni třetí v Nymburku Slovenku Krchnákovou. Josef Procházka, hráč č. 326, porazil českou 64 Álu Vaníčkovou.

2. Kolo 7 výher

Vynikající výsledek uhrály také naše seniorky. Vlasta Klazarová porazila českou 47 Josefa Kamarýta. Je to vynikající skalp, tak vysoko postaveného hráče. Cenné jsou výhry i Věry Čapkové a Evy Josífkové.

3. kolo 5 výher

Jarda Hladík porazil českou dvojku a nasazenou jedničku v turnaji Petra Vavroviče mladšího z Lipníka!! Výborný skalp získala držitelka průkazu ZTP/P.Valja Rybářová. Evžen Křížek porazil slovenskou 47.

4. kolo 5 výher

Vynikající skalp získala Věrka Čapková!! V řepském dvojderby vyhrála Valja Rybářová a Míra Ptáček.

Procházka Josef