/ Různé /

Paní starostka byla mile překvapena

Paní starostka byla mile překvapena

Různé

5. říjen 2019

Byla mile překvapena, když 16. 9. 2019 v 10.00 hod. přišla slavnostně zahájit seniorský turnaj pétanquových dvojic na softbalové hřiště ZŠ Jana Wericha a uviděla před sebou osmdesát nastoupených seniorů, připravených soutěžit.

Dnes již můžeme říci, že se konal největší seniorský turnaj pétanquových dvojic +60 let v celé Praze a nejbližším okolí. Za krásného počasí proběhl úspěšně už 4. ročník přeboru Prahy 6 a 2. ročník přeboru Prahy 17 O pohár starostky Mgr. Jitky Synkové.

Švýcarský systém hry na tři kola, do 9 bodů s časovým limitem 50 minut se nám osvědčil a spokojeni byli i všichni účastníci. Sportovní pétanquové dvojice se sešly z neuvěřitelných jedenácti částí města Prahy a blízkého okolí.

MČ Praha 17 se již stala pojmem v pétanquovém světě a proto i ten projevený zájem o akci, kterou v Řepích pořádáme. Je za tím spousta mravenčí práce, kterou vykonávají členové SK Pétanque Řepy a Klubu seniorů Řepy. Ale ony to dělají rádi, s láskou a sportovním nadšením pro nádherný sport, jakým je pétanque. K tomu všemu byla potřebná finanční podpora, kterou jsme dostali od městských úřadů Prahy 17 a Prahy 6, za kterou moc děkujeme.

V tříkolovém zápolení docházelo i k překvapením když jasní favorité prohráli a radost z výhry měli hráči, od kterých se výhra neočekávala, ale přáli jsme každému. Kolem 13.00 hod. byla ukončena tři kola a do finále postoupilo osm nejlepších dvojic, z toho tři dvojice z Prahy 17, dvě dvojice z Prahy 8 a po jedné z Prahy 1, Prahy 6 a Prahy 11.

 A zde jsou vítězové:

1. místo Lenhartová Ivana, Pilát Petr, Praha 8

2. místo Pastorková Eva, Pastorek Jaroslav, Praha 17

3. místo Paterová Jiřina, Němcová Vlasta, Praha 1

Vítězům blahopřejeme, tleskáme a přejeme další sportovní úspěchy. Obdrželi nádherné poháry a hodnotné ceny. Hodnotné ceny obdrželi i další účastníci turnaje, např. nejstarší hrající seniorka, nejstarší hrající senior, nejlepší dvojice seniorek z Řep, nejlepší mix z Řep, nejlepší dvojice seniorů z Řep, čtyři šťastně poražení a tři nejlepší dvojice z Řep:

1. Pastorková Eva, Jaroslav Pastorek

2. Christovová Irena, Christov Christo

3. Gazdíková Jiřina, Holoubek Pavel

Na úspěchu celé akce má lví podíl Josef Procházka, prezident SK Pétanque Řepy, hlavní rozhodčí Leander Leiský, z klubu C.T.P. Ořech a členové Jaroslav Hladík, Christo Christov, Jaroslav Pastorek, Miroslav Ptáček, Petr Gruber, Jiřina Lišková a všichni co pomáhali.

 

Za Klub seniorů Řepy: Mária Szitányiová