/ Různé /

Ludmila, Milena, Jarmila a Rudolf - čtyři

Ludmila, Milena, Jarmila a Rudolf - čtyři

Různé

5. duben 2019

Dobrý den,

Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.

Je tu někdo, kdo se chystá ujet 339 kilometrů pro Sue Ryder. Pokud si ale myslíte, že to je 25letý svěží cyklista nebo triatlonistka ve vrcholné kondici, tak se pletete.

Jarní výzvu přijali čtyři stateční staří lidé, kteří žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Dohromady jim je 339 let. Pojedou na motomedu a na cestu se vydávají, protože i přes všechna svá zdravotní omezení milují pohyb a i ve svých letech by rádi přiložili ruku k dílu. Chtějí podpořit rehabilitační služby, které potřebují oni sami a ještě víc je potřebují jejich kamarádi ze Sue Ryder.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost. 
Děkujeme za vaši štědrost.


Seznamte se s Ludmilou, Milenou, Jarmilou a Rudolfem. Dnes vyrážejí na cestu, ale cílovou pásku protrhnou jen s Vaší pomocí.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.

Paní Milena, 91 let, pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 
 
Paní Jarmila, 75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  Děkujeme Vám.

Kateřina Holmanová
vedoucí rehabilitace

Lenka Stárková
péče o dárce