/ Různé /

Kolik stojí láska vašeho psího miláčka?

Kolik stojí láska vašeho psího miláčka?

Různé

21. březen 2019 18:10

Kolik stojí láska vašeho psího miláčka?


Zdroj:Pexels.com


Není náhoda, že se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V každém věku od nejmladších dětí, přes teenagery, dospělé i seniory je jeho přítomnost v našem životě blahodárná po psychické i fyzické stránce. Psí lásku si samozřejmě kupovat nemusíte, ale pejska nestačí zahrnout pouze láskou a péčí, bude potřebovat i další věci. Je dobré vědět, kolik vás bude pes stát. Možná, i když jste již hrdým majitelem nejlepšího přítele člověka, nemáte úplně přehled o tom, kolik vás péče o něj vyjde. A pokud o jeho pořízení uvažujete, dozvíte se, co vše hovoří pro a jakou finanční zátěž by to pro vás znamenalo.

 

Přirozená cesta ke zdraví

Psí společník má pro nás bezesporu pozitivní zdravotní účinky. Jeho pouhá přítomnost nám dodává pocit bezpečí, klidu a celkově snižuje stres. Prokázaným účinkem je dokonce snižování krevní tlaku. Hlazení a mazlení podněcuje v těle činnost endorfinů a dopaminu. Nejen, že se tak zvyšuje imunita, ale také dochází k posilování kognitivní části mozku.

 

Vyběhnout ven

I samotný fakt, že psa musíme pravidelně venčit a tím pádem jsme nuceni si dopřát pohyb i my sami, má blahodárné účinky. Děti se s pejskem naučí odpovědnosti za živého tvora, i když jim počáteční nadšení o péči mnohdy nevydrží tak dlouho, jak by si rodiče přáli. U starších zase nezbytnost péče o psa donutí jeho majitele zůstat aktivní i v důchodovém věku a pečovat tak potažmo i o sebe sama. Nezastavit se v šedi běžných dnů, ale jít ven, postarat se. Psi také dokážou u svých majitelů zdravotní problémy vycítit a není náhoda, že hrají důležitou roli i jako asistenční pomoc třeba při cukrovce. Pokud je jejich páníček v nebezpečí třeba při příliš dlouhém spánku, pes hladinu cukru dokáže vycítit a svého majitele probudit, jejich čich je až 100 000x citlivější než ten lidský.

 

Bez čeho se neobejde

Záměrně vynecháme cenu za pořízení pejska. S ohledem na nehezké případy nelegálních množíren zvířat doporučujeme vybrat si mazlíčka v útulku, kde se obvykle hradí adopční poplatek v řádech několika stovek korun, které jdou na péči o další opuštěná zvířata.

Pak je základní položkou, kterou vás bude pes stát, roční poplatek městskému nebo obecnímu úřadu. Jeho výše se liší dle měst, ale zákon říká, že nesmí přesáhnout 1500 Kč za rok. U osob pobírajících důchod je pak maximálně 200 Kč za rok.

Kromě každodenního přídělu potravy, venčení a mazlení, bude váš psí přítel potřebovat také další věci. Počáteční investice bude možná o trochu vyšší, ale kupa jeho lásky, vám vynaložené částky rychle kompenzuje. Pro nového psa budete určitě potřebovat pelíšek. Měli byste jej dát na příjemné místo. Nejlépe tam, kam si pes lehne přirozeně, protože dokáže vycítit i geopatogenní zóny.

Misky na jídlo a na vodu jsou dalšími položkami. Pokud váš pes doslova hltá, na co přijde, pořiďte si speciální misku, která jim v tom dokáže zabránit. Má uvnitř zábrany a pejskům tak trvá uchopení potravy déle.

Bezpochyby se neobejdete bez vodítka a obojku a také kvalitního antiparazitního obojku. Není jen ochranou proti blechám, ale také proti klíšťatům a vydrží vám celou sezonu. Oblíbenou značku antiparazitních obojků Foresto koupíte ve zverimexu HappyZoo.

V závislosti na srsti vašeho miláčka se neobejdete ani bez vyčesávacího kartáče a pro radost určitě ocení pár hraček.

Kromě zmíněných nákladů se občas objeví i další výdaje, například za veterinární péči, cestování nebo výcvik.

 

Přejeme krásné dny s vaším psím miláčkem.