/ Různé /

Co se vám vybaví, když se řekne MORA?

Co se vám vybaví, když se řekne MORA?

Různé

5. duben 2019 19:43

Co se vám vybaví, když se řekne MORA?

Vybaví se vám moderní kuchyně s vestavnými spotřebiči? Nebo se vám vybaví řada malých, šikovných spotřebičů? Představíte si kuchyni svojí babičky nebo dokonce prababičky? Vybaví se vám vzpomínky z dětství? Vidíte za MOROU českou firmu se silnou tradicí, na kterou jste hrdí? To všechno je správně.

 

Zdroj: MORA

 MORA je více jak stodevadesátiletá česká tradice

Zdá se to až neuvěřitelné, že mluvíme-li o domácích spotřebičích, mluvíme o téměř dvousetleté tradici. Kdo by si kdy představil, že už v roce 1825 se v Hlubočkách nedaleko Olomouce začalo vyrábět? Kdo by si tenkrát dovolil doufat, že z jedné slévárny a dvou továren vznikne značka, na kterou budeme jednou vzpomínat s nostalgií a zároveň si s její pomocí vybavovat moderní domácnost? MORA si je své role v životech lidí vědoma natolik, že se rozhodla začít sbírat příběhy lidí, v nichž hlavní roli hrají právě výrobky MORA. Jsou to příběhy zajímavé, jednou úsměvné, jindy dojemné. A hlavně jich není vůbec málo. MORA zkrátka existuje v životech spousty lidí.

 MORA je spolehlivost a kvalita za rozumnou cenu

Nebude to dlouho trvat a MORA oslaví 200 let své existence. Téměř 200 let plných zkušeností se musí odrazit v kvalitě všech výrobků, které MORA svým zákazníkům nabízí. Téměř 200 let existence ukazuje na to, že MORA nikdy nezaspala dobu, která s sebou přinášela pokrok. Vždy byla schopna rozvíjet svoji technologickou základnu a rozšiřovat svou nabídku. Nabídku, která svou technickou úrovní a provedením představovala špičku domácích spotřebičů napříč staletími. K tomu všemu je třeba přidat pro zákazníka velmi důležitou informaci. Svou kvalitu totiž dokázala MORA vždy prodávat za rozumné ceny. Proto je tolik lidí, kteří nejen ve svých vzpomínkách mohou MORU najít.

Zdroj: MORA

 MORA je víc než jen sporáky

Záměrně jsme až doposud mluvili o výrobcích, produktech, domácích spotřebičích. O MOŘE jsme nemluvili jen jako o sporácích, ačkoliv to je to, co se většině lidí pod slovem MORA vybaví. Sporák. MORA ale není jen to. Škála všeho, co za dobu své existence vyrobila a vyrábí je neuvěřitelná. V devatenáctém století přišla s patentními kamny. Ve století dvacátém s plynovými kotli a ohřívači vody. Dnešní nabídka přináší sporáky, vestavné trouby a varné desky, odsavače par, mikrovlnné trouby, myčky, vestavné lednice, malé domácí spotřebiče, plynová topidla a ohřívače vody.

Zdroj: MORA

 MORA je duší nejen českých kuchyní

Díky své opravdu široké nabídce se MORA dostává do spousty nejen českých domácností a přináší s sebou nejen moderní technologie, kvalitu a spolehlivost, o kterých jsme již mluvili. MORA s sebou do domácností přináší duši dlouholeté české tradice. České tradice, kterou ale nezastavily české hranice. MORA díky svému současnému majiteli, koncernu Gorenje, směřuje i do jeho celosvětové prodejní sítě. To ale není žádným překvapením, že české výrobky mají na světových trzích své zasloužené místo.

 Na závěr už jen jedna malá poznámka, možná spíše pozvánka. To, že je MORA součástí českého dědictví, dokazuje i projekt Národního technického muzea Made in Czechoslovakia, který byl připraven ke stému výročí vzniku samostatného Československa. Výstava prezentuje současné i tradiční domácí výrobce, kteří provází převážnou část historie naší republiky. Značka MORA patří k nejstarším původním československým značkám a jako taková tedy nemůže na této výstavě chybět.

Zdroj: MORA