/ Právník /

Svěřenské fondy sloužící k ochraně rodičů

Svěřenské fondy sloužící k ochraně rodičů

Právník

3. duben 2017

Ochranné svěřenské fondy jsou v současnosti v České republice velmi oblíbeným nástrojem. Umožňují lidem nadále těžit prospěch ze svého majetku, zatímco je pro ně současně nezbytné (např. z důvodu insolvence) právně i skutečně prokázat, že “tento majetek není jejich”.

V návaznosti na úspěšnost tohoto konceptu se společnost Svěřenské fondy a trusty s.r.o. rozhodla představit novou variaci na uvedené téma: Svěřenský fond sloužící k ochraně rodičů.

Mgr. Vtipálek, který byl nedávno jmenován vedoucím oddělení společnosti Svěřenské fondy a trusty pro rodičovské fondy k tomuto vysvětluje: “Jako rodiče se ze svých dětí často radujeme, ovšem jsou situace, kdy tomu tak není.”

Díky rodičovskému ochrannému svěřenskému fondu, je struktura založena nezávislými správci, kteří adoptují Vaše děti, avšak umístí je zpět do Vaší péče. Znamená to, že pokud je Vaše dítě okouzlující, můžete si jej v klidu užívat. Ovšem v případě, kdy je neposlušné, můžete oprávněně prohlásit: “Toto není mé dítě.”

Nadšená klientka paní Aprílová ze Zlína vysvětluje: “Včera jsem byla se synem na nákupech v Tescu. Syn neustále řval a vyhazoval vystavené zboží z regálů. Za takové situace jsem měla úžasný pocit, že mohu ostatním vysvětlit, že se nejedná o mého syna. Velice děkuji společnosti Svěřenské fondy a trusty!”  

Pan Jakub Žertík z Prahy přidává svou zkušenost: “Má dospívající dcera mě neustále žádala o kapesné a nejnovější smartphony. Nyní mohu její požadavky jednoduše odmítnout s tím, že právně se nejedná o mou dceru. Úspory, které z toho plynou jsou značné.