/ Lékař /

SE ZAŽÍVACÍMI POTÍŽEMI BOJUJTE PROBIOTIKY

Se zažívacími potížemi bojujte probiotiky

6. červen 2017 2:00

Se zažívacími potížemi bojujte probiotiky, přibalte je i na cesty

Chystáte se na dovolenou nebo jen řešíte zažívací obtíže? Určitě si pořiďte kvalitní probiotika. Střevní mikroflóra totiž sehrává zásadní roli v oblasti prevence řady chorob. Jakékoliv narušení bakteriální rovnováhy může vyvolat nežádoucí imunitní reakce nebo zažívací problémy. Zácpa i cestovatelské průjmy mají snadné řešení.

Průměrně jeden člověk z pěti trpí nějakou formou zažívacích problémů, ke kterým přispívá nevhodná strava, cestování nebo věk. Užívání probiotik tyto problémy odstraňuje a pomáhá při jejich prevenci u všech věkových skupin. Výhodou probiotických kultur jsou nulové vedlejší či nežádoucí účinky, a to i při náhodném překročení doporučené dávky.

        

V průběhu lidského života se bakteriální osídlení trávicího traktu mění. Po narození má dítě téměř sterilní trávicí trakt, který se průběžně osídlí v závislosti na stravě. Nejznámějším probiotickým kmenem bakterií je Lactobacillus, který brání přemnožení škodlivých bakterií a tím udržuje zdravý trávicí trakt. Bakterie rodu Bifidobacterium tvoří významnou součást bakteriální flóry tlustého střeva.

U starších osob se celkově složení mikroflóry trávicího traktu výrazně mění, dochází ke snižování počtu bakterií Bifidobacterium, v některých případech tyto bakterie i zcela vymizí. Vysoká koncentrace laktobacilů za nepřítomnosti bifidobakterií může vést k zácpě. Vysoké účinnosti při řešení těchto problémů dosahují přípravky obsahující více druhů probiotických bakterií, kde každý druh působí dominantně.

Přípravky řady Dophilus tvoří nejucelenější a kvalitativně nejlepší řadu probiotik na našem trhu. Probiotický komplex Senior Dophilus je určen právě pro vyšší věkovou skupinu, kde dochází již k přirozenému úbytku bakterií.

Bakteriální kultury obsažené v Senior Dophilus

Lactobacillus acidophilus

HA - 122

 

Lactobacillus rhamnosus

HA - 111

 

Lactobacillus casei

HA - 108

 

Lactobacillus plantarum

HA - 119

 

Bifidobacterium bifidum

HA - 132

 

Bifidobacterium longum

HA - 135

 

Bifidobacterium breve

HA - 129

 

Lactococcus lactis ssp lactis

HA - 136

 

Tyto bakterie mají pozitivní vliv: • při antibiotické léčbě a po jejím ukončení napomáhají obnovit narušenou střevní mikroflóru • při prevenci a léčbě průjmů • při prevenci a léčbě zácpy • při syndromu dráždivého tračníku • při prevenci a léčbě infekcí močových cest • při prevenci a léčbě vaginálních kvasinkových infekcí • při prevenci a léčbě kožních onemocněních a alergiích • při prevenci a léčbě cestovních průjmů • na stimulaci imunitního systému

  Více informací: http://www.pharmaagency.cz/