/ Lékař /

Proč jít s únikem moči na urologii co nejdříve

Proč jít s únikem moči na urologii co nejdříve

17. červen 2017

Močová inkontinence postihuje velké procento naší populace. Velmi často se stává, že inkontinentní osoba nekontaktuje lékaře a snaží se nežádoucí únik moči zkrotit svými silami. Z důvodu studu sáhne po menstruačních vložkách, které má doma, namísto inkontinenčních. Inkontinenční vložky odvádí moč od těla mnohem rychleji než klasická menstruační vložka. Jejich savé jádro je jinak uzpůsobené. Jelikož s sebou moč přináší nepříjemný zápach, je třeba, aby jej vložka pohltila. Použijte inkontinenční vložky pro lehký únik moči, které přesně splňují výše zmíněné nároky. V případě většího úniku moči (středního až těžkého stupně inkontinence) je vhodné používat plenkové kalhotky, které mají vyšší savost.

Pod dohledem odborníka

Pokud vás trápí únik moči a k lékaři se stydíte zajít, připravujete se o možnost úspěšného vyléčení. Lékař provede potřebná vyšetření, zjistí stupeň inkontinence a navrhne vhodnou léčbu. Každý by měl vědět, že se dá inkontinence mnohdy zmírnit nebo úplně odstranit. Je k tomu potřeba trpělivost a vytrvalost. Zde samozřejmě záleží na příčině vzniku inkontinence. Lékař vám může předepsat poukaz na pomůcku. Tu vám následně částečně nebo plně hradí pojišťovna.

Příčin je mnoho

Ačkoliv mají ženy od přírody více předpokladů než muži, že se u nich tento problém objeví, inkontinence se nevyhýbá ani mužské populaci. Únik moči může překvapit kohokoliv z nás v jakémkoliv věku. Není výjimkou, že potrápí mladé maminky po porodu. V dalších případech jde často o důsledek úrazu nebo operace v malé pánvi (gynekologická operace či operace prostaty u mužů).

Diskrétní záležitost

Inkontinence není příjemná a jedince může značně omezovat nebo dokonce izolovat od společnosti. Je proto vhodné tento zdravotní problém řešit s odborníkem. Díky vymoženostem moderní medicíny lze většinou nežádoucí únik moči zkrotit nebo úplně vyléčit. Spolu se správně zvolenou inkontinenční pomůckou tento choulostivý neduh může zůstat diskrétní záležitost. Není třeba se obávat pomočeného oblečení na veřejnosti a nežádoucího zápachu moči. Ten, kdo je nucen inkontinenci řešit, všechny vlastnosti inkontinenčních pomůcek ocení.