/ Kultura /

Výstava Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem.

Výstava Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem.

Kultura

9. únor 2018

Výstava Renesanční vladař a mecenáš mezi Prahou a Innsbruckem představuje život renesančního kavalíra, sběratele umění a kuriozit a stavitele letohrádku Hvězda v Praze. O Ferdinandovi a o epoše v které žil je výstava ve Valdštejnské jízdárně v Praze.
 
Letos uplynulo 470 let od chvíle, kdy syn českého a uherského krále Ferdinanda I arcivévoda Ferdinand II. Habsburský (1529 - 1595) přijel do Čech, aby zastupoval zájmy habsburské dynastie. Je tomu také 450 let, kdy se arcivévoda ujal vády nad Tyrolskem.
Dvojité výročí se stalo podnětem pro vznik této unikátní mezinárodní výstavy, která byla před Prahou představena na zámku Ambras. Ambras se pyšní tím, že je díky Ferdinandovi nejstarším dochovaným muzeem na světě.
Více než 300 exponátů je k vidění na této výstavě, která byla otevřena 3. listopadu loňského roku a trvá ještě do 25.února roku letošního.
Redakce MS doporučuje všem zájemcům o umění a historii návštěvu této mimořádné výstavy, která podává unikátní svědectví o životě renesančního kavalíra.