/ Kultura /

MIREILLE MATHIEU v Praze

MIREILLE MATHIEU v Praze

Kultura

26. říjen 2017

Dne 24.října jsme se zúčastnili prvního koncertu a jsme rádi, že můžeme našim čtenářům zprostředkovat zážitek z vystoupení Mireille Mathieu. Že se bude jednat o velký umělecký zážitek napovídala již samotná atmosféra kolem Kongresového centra v Praze. Dlouho před zahájením koncertu přicházeli natěšení diváci v očekávání velkého uměleckého zážitku. 
Krátce po sedmé hodině přichází na jeviště maličká Mireille a svou houpavou chůzí předstupuje před  diváky, které vítá trochu lámanou češtinou. Zdraví i manželku prezidenta Ivanu Zemanovou, která je také v sále Kongresového centra.
A tím začíná dlouhá šňůra těch nejhezčích písniček Mireille Mathieu. Samozřejmě, že zazpívala Acropolis adieu, La Paloma adieu, nebo Mon credo. Do přestávky diváci několikrát  tleskali ve stoje a předávali zpěvačce kytice. 
I druhou část koncertu doprovázel upřímný potlesk. Diváci doslova nechtěli  Mireille "pustit" z jeviště. Pod jevištěm se vytvořil  obrovský zástup obdivovatelů, který se dožadoval dalších a dalších hitů. Zpěvačka, které je letos 71 let předvedla dokonalý koncert na který diváci budou dlouho vzpomínat.
 
Redakce.