/ Kultura /

Dvě noci na Karlštejně

Dvě noci na Karlštejně

Kultura

20. listopad 2017

Nová komedie v divadle Kalich je příjemným zpestřením letošní divadelní sezony. 
Autorem předlohy je Petr Kolečko
Režie Petr Drábek
Hrají : Václav Kopta v roli Borise - nejbohatšího podnikatele Čech, Lucie Benešová jako novomanželka Iveta, Igor Chmela si zahrál svědka - kosmonauta Vojtěcha a Mariku - dceru dalšího miliardáře ztvárnila Jarmila Bernášková 
 
Děj komedie se odehrává na 18. jamkovém golfovém hřišti a na hradě Karlštejn, které jsou majetkem boháče Borise jinak velice úspěšného výrobce kachních paštik, ale průměrného hráče golfu. Vše se točí kolem Ivety, která si dokázala  najít ty nejzámožnější partnery a již absolvovala sedm manželství. Nyní ale narazila na skutečné terno - na nejmocnějšího muže Čech - velkopaštikáře Borise. Ten si připadá tak “královsky” jako Karel IV., že se dokonce rozhodne uspořádat svatbu s Ivetou rovnou na Karlštejnu. A svatební noc přímo v Karlově komnatě. Přes den se však rozhodne zahrát si golf na místním hřišti, kde se objevuje také svědek a hvězdný kosmonaut Vojtěch a družička Marika, dcera stavitele golfových hřišť. 
Boris si přeje mít s Ivetou malého golfového génia a je přesvědčen, že se to podaří, protože dítě by mělo být počato zde na Karlštejnu. Na scéně se však odehraje "drama", kdy Iveta informuje Borise, že již nemůže přijít do jiného stavu, kosmonaut Igor si dokáže poradit s každým problémem pomocí citace příručky pro kosmonauta, jen v kosmu se nedokázal ochránit před oplodněním od Vetřelce a Marika ač vyrostla na golfových hřištích, golf nenávidí. Jak to vše dopadne? To si již každý ze zájemců zjistí až po návštěvě divadla Kalich, kde se tato komedie hraje.