/ Knihy a filmy /

ŽÍZEŇ

ŽÍZEŇ

Knihy a filmy

10. listopad 2017

Autor: Jo Nesbo

Kriminální román

 
Harry Hole - bývalý vrchní komisař si užívá zasloužený klid po boku své manželky Ráchel v Holmenkollenu. Harry konečně nemusí řešit spletité vraždy a přednáší na policejní akademii.
Jeho klidný život však přeruší série vražd několika žen, které spojuje skutečnost, že vrah vypil část jejich krve a že si zavražděné ženy domlouvaly schůzky prostřednictvím seznamovacího webu. Po stopě vraha se vydává nová šéfka vyšetřovacího týmu Katrine Brattová. Vrchní policejní náčelník, ambiciózní  Mikael Bellman očekává  jmenování na post ministra a chce urychleně dopadnout  zvrhlého vraha a proto povolává do aktivní služby Harryho.
Harry vytváří alternativní vyšetřovací tým a zahajuje vlastní vyšetřování. Hlavním městem Norska se však šíří panika, protože vampýr stále uniká a nechává za sebou krvavou stopu. Harryho trápí nejen skutečnost, že vrah stále uniká, ale jeho milovaná Ráchel je v kómatu a lékaři si s jejím zdravotním stavem nevědí rady.
Po dlouhém tápání se policii podaří nalézt stopu a přiblížit se k nebezpečnému zločinci a Harrry jej v sebeobraně zastřelí. Město si oddechne a všichni se snaží zapomenout, jen Harry má stále před sebou poslední slova vraha, že vše může být tak troch jinak. 
Harrymu se podaří doplnit několik chybějících souvislostí a připraví past, do které se má chytit člen jeho malého vyšetřovacího týmu, psycholog a expert na vampyrismus, který celou dobu "řídil" vraha. Past je připravena, psycholog se do ní chytí, ale podaří se mu Harryho zajmout a unést.
Harrymu se s velkou dávkou štěstí a umu podaří vyklouznout ze spárů zločince a konečně se může vrátit k vyléčené manželce Ráchel.