/ Knihy a filmy /

KÓD SMRTI

KÓD SMRTI

Knihy a filmy

27. prosinec 2016

Autor: Douglas Preston a Lincoln Child

Ověřená, úspěšná dvojice spoluautorů v thrilleru Kód smrti vytvořila nového románového hrdinu Gideona Crewa, který jako dvanáctiletý chlapec byl svědkem smrti svého otce. Otec byl zastřelen při zásahu policie, ale teprve od umírající matky se dozvěděl, otec nebyl zrádce a matka požádá Gideona aby se pomstil.
Gideon Crew vypátrá otcova vraha, pomstí se a otce očistí od nařčení ze špionáže. Gideon je vzdělaný vědec, ale je také geniální podvodník a mazaný zloděj. Snad pro tyto vlastnosti si jej vybere záhadná a všemocná organizace EOTP pro splnění "nesplnitelného" úkolu. Gideon se pouští po stopě a děj knihy nás zavede do různých částí New Yorku. Gideonovi nekonvenční metody přinášejí úspěch a Gideon konečně ví po čem pátrá. Jeho úkol spočívá v získání supravodiče za pokojové teploty, který by dokázal změnil energetickou politiku všech zemí. V cestě mu stojí falešná agentka CIA, která však pracuje pro organizaci OPEC a velice nebezpečný čínský agent, který má zabránit získání tajemství supravodiče vyvinutého v Číně.
Gideon překoná všechny nástrahy a podaří se mu supravodič získat, ale v rozporu ze zadáním úkolu předá supravodič organizaci Falung gong, která zázračnou technologii předá široké veřejnosti.
 
Mirek Spal