/ Knihy a filmy /

JACK REACHER: NEVRACEJ SE

JACK REACHER: NEVRACEJ SE

Knihy a filmy

16. listopad 2016

Autor:

Film od režiséra Edwarda Zwicka. V hlavních rolích Tom Cruise, Cobie Smulders, Robert Knepper.
 
Akční film podle skvělého spisovatele Leeho Childa měl u nás premiéru 20.října 2016 a přinesl na plátna našich kin dobré akční drama. Jack Reacher je drsným detektivem na volné noze a při svém pátrání se opírá o bohaté zkušenosti bývalého vojenského vyšetřovatele. Je to drsňák, který v podání Toma Cruise vyšetřuje na svou pěst obvinění velitelky Susan v podání Cobie Smulders ze špionáže proti USA. 
Velitelka Turnerové přijde v Afgánistánu o své dva agenty, kteří jsou zavražděni a někdo z jejího nejbližšího okolí na ní připraví past v podobě podezření ze špionáže. Velitelka Turnerová je uvězněna a Reacher ji proti jejímu vědomí osvobodí z vězení a začínají společně pátrat po opravdových vinících. Reacher je konfrontován se skutečností, že má dceru o které nevěděl a tajemný a mocný nepřítel chce Reachera zastavit tím, že se ji pokusí zavraždit.   
Nekonvenčním vyšetřováním se Reacher dobere pravdy. Za vším stojí významná skupina kontraktorů v čele s penzionovaným generálem, kteří kšeftují s drogami dopravovaných do USA ve vyřazených zbraních.
 
Doporučuji těm seniorům, kteří mají rádi akční drama a herce Toma Cruise.  Ivan Mach.