/ Knihy a filmy /

INTERSTELLAR

INTERSTELLAR

Knihy a filmy

5. prosinec 2014

Autor:

Filmové Sci-fi v režii Christophera Nolana. V hlavní roli Matthew McConaughey jako nedobrovolný farmář Cooper na nekonečných pláních  bojuje s nepřízní osudu. Země je na konci svých možností uživit obyvatele. Farmáři bojují s písečnými bouřemi, které ničí úrodu. Na farmách roste jen kukuřice. Je nevyhnutelné, že dojde k zániku lidstva, elitní vědci hledají novou planetu, kterou by mohli kolonizovat a tak uchovat lidskou rasu. Cooper byl původně  pilotem kosmických lodí a je pověřen nají novou šanci pro lidstvo. Z vesmírné stanice odlétá s posádkou mimo naší galaxii. Posádka proletí červí dírou a začne s pátráním po dříve vyslaných astronautech, kteří měli za úkol vytipovat planety vhodné pro lidstvo. Z jedné planety jsou vysílány povzbudivé zprávy o možné kolonizaci. Astronauta zde ztvárňuje Matt Damon, který však příznivé údaje pro život zfalšoval a pokusí se Coopera zabít.

Děj filmu směřuje k naději pro lidstvo. Posádka kosmické lodi se pohybuje po časové smyčce,ve více-rozměrném prostoru s využití červí díry.

Film trvá bez 11 minut tři hodiny. První polovině se film neskutečně vleče, je takřka bez spádu. Musím konstatovat, že film Interstellar byl pro mě velkým zklamání i když měl tak dobré hodnocení na stránkách odborných médií. Kdo není opravdovým fandou Sci-fi tak ať je raději doma.

 

Redakce.