/ Knihy a filmy /

Film Gravitace

Film Gravitace

Knihy a filmy

16. říjen 2013

Autor:

Filmové sci-fi se odehrává na oběžné dráze okolo naší planety. Hlavní postavu ztvárnila Sandra Bullock, která je na své první kosmické výpravě a realizuje své výzkumné úkoly. Je připoutána k přístrojům vně raketoplánu, jejím partnerem ve filmu je George Clooney, který je vesmírným veteránem na své poslední misi do vesmíru. Clooney je velitelem raketoplánu a pohybuje se nepřipoután pomocí létajícího skafandru. Jelikož se jedná o rutinní let, nic nenasvědčuje děsivé zkáze, která je vyvolána rozpadem řízeně zlikvidované staré Ruské stanice, ta se rozpadne a na oběžné dráze vyvolá řetězovou reakci - likvidací všech kosmických těles na oběžné dráze.

Raketoplán stojí v cestě úlomků ze zničených stanic. Doktorka Ryan Slone a velitel raketoplánu Matt Kowalsky přežijí jako jediní zkázu raketoplánu a tím začíná drama jejich záchrany, kterou je Ruská orbitální stanice zaparkovaná na stejné oběžné dráze jako nyní zničený raketoplán.Ruská stanice bude jen přestupním místem, dále chtějí trosečníci použít přistávací modul Ruské stanice a přesunout se do stanice Čínské a sní přistát na Zemi.  Doktorka Ryan nemá dostatek kyslíku ve svém skafandru a začíná se dusit, velitel Kowalsky jí "táhne" k Ruské stanici, která je však poškozena a oba se zamotají do přistávacího padáku. Velitel Kowalski se obětuje a Ryen umožní na poslední chvíli záchranu na Ruské lodi ,sám je pohlcen vesmírem.Ryen je v Ruském modulu a podaří se ji pomocí příruček odstartovat směrem k Čínské lodi.Po různých peripetiích přistane na Čínské vesmírné lodi, kde propadne zoufalství a chce ukončit svůj život. Opět ji zachrání její velitel, který se objeví v okénku přistávacího modulu.... Je to však jenom sen před smrtí, který však Ryan nakopne a přinutí ji k akci vedoucí k přistání na Zemi.

Film doporučuji hlavně fandům sci-fi a těm kdo mají rádi vizualizace. Za připomenutí stojí i úchvatné snímky na planetu Zemi.

Cena pro seniory s Cinema City kartou 119 Kč.