/ Knihy a filmy /

Den nezávislosti - Nový útok

Den nezávislosti - Nový útok

Knihy a filmy

27. červenec 2016

Autor:

Dlouho očekávané pokračování Dne nezávislosti I je tady. Režie se opět ujal Roland Emmerich a v hlavních rolích se představili Liam Hemsworth, Jeff Goldblum, Bill Pullman,Jessie Usher,Maika Monroe a další.
 
Děj filmu se opět odehrává v očekávání oslav Deklarace nezávislosti Spojených států - dne 4. července. Je tomu přesně 20 let kdy lidstvo odrazilo útok mimozemšťanů. Země je sjednocena, ale stále připravena na možnost útoku vetřelců z vesmíru. Lidstvo nezahálelo a pečlivě se připravovalo na budoucí střetnutí s využitím ukořistěných technologií z války před 20 lety. Varovný systém vydává výstrahu, obrana Země však v prvním boji neodolá technologické převaze protivníka. Nad Atlantickým oceánem zaparkuje obří vesmírné plavidlo a začne s vrtáním až k jádru planety, kdy se agresoři snaží o vyčerpání zemského jádra, které používají jako energii pro svou existenci.   
Režisér Emmerich do děje filmu zapojil a lze říct, že velmi úspěšně hlavní postavy z prvního dílu, kteří svou odvahou přispěli k záchraně lidstva v roce 1996. Mezi postavami z minulého boje s vetřelci si opět neohroženě vede vědec David Levinson v podání Jeffa Goldbluma,  který rozluštil komunikaci vetřelců.  
Z nové generace o 20 let starší mu sekunduje vojenský pilot v podání Liama Hemswortha, který nerespektuje rozkazy nadřízených, dělá si prakticky co chce on sám, ale za své přátele se umí postavit. 
Schopnosti starších v  těsném propojení s odvahou mladých a díky spolupráci všech zemí planety Země se podaří vesmírné vetřelce porazit, Zemi zachránit a uchovat život pro další generace.
Velmi dobré sci fi se skvělou trikovou technikou a dobrou kamerou umocněnou 3 D technikou doporučuji zhlédnout.
 
Pavel Lánský