/ Historie /

Co možná nevíte o Pervitinu

Co možná nevíte o Pervitinu

Historie

5. listopad 2014

 
Pervitin byl syntetizován poprvé v Japonsku na konci 19.století. Původně se užíval jako lék proti alkoholismu, obezitě a senné rýmě. Koncem 30.let začala být chemikálie vyráběna v Německu pod obchodním názvem Pervitin. To už se vědělo, že dokáže z člověka vyždímat i poslední zbytky sil. Tuto  drogu začali používat i nacisté, bez ohledu na konečný vliv uživatelů. Málo se ví i o tom, že nacistický Blitzkrieg se do značné míry dařil i díky používání pervitinu spolu s alkoholem. V návodu se uvádělo "používejte proti ospalosti." Během útoků na Polsko a
Francii spotřebovali němečtí vojáci 35 milionů tablet. Během druhé světové války přes 200 milionů. Pervitin byl vlastně tajnou zbraní Hitlera. Jeho osobní lékař mu tuto drogu pravidelně ordinoval. Pervitin se vyráběl mimo Berlína i v Ústí nad Labem tehdy sudetské chemičce.
Je potvrzeno, že pod vlivem pervitinu létali němečtí piloti, ale i japonští kamikadze. Dostávali ho i dělníci strategických provozů. Droga se podávala ve formě čokolády, bonbonů pro piloty či Goeringove pilule. Pro polo dětské vojáky byl vyvinutý turbopervitin značenou D-IX (směs kokainu, morfia a pervitinu).
Po spotřebování vojenských zásob začala mafie v Japonsku ve velkém vyrábět tyto "zázračné prášky." V armádě NDR byl pervitin ve skladech až do roku 1988, pak byl i tam zakázán. Záhy po válce začala éra českých výrobců této drogy.Češi jsou dnes považování za jedničky ve výrobě pervitinu. Obvykle pracují v cizích službách. Najímají si je vietnamské gangy a na zahraničních trzích se prodává tato droga z Čech v nejvyšší kvalitě.
Přesto, že lidé vědí jaké jsou konce uživatelů této drogy, stanou se na ní závislí. Užívání pervitinu má děsivé následky. Obětem drogy z něj vypadají zuby a svědí je kůže tak, že si ji rozdírají do krve. Přichází deprese a stihomam. Závislí všude vidí nepřátele. Občas tak někdo zemře hlady prostě proto, že se bál vyjít z bytu.
Pervitin potlačuje pocit hladu a také nutkání močit, proto někdy smrt přijde po prasknutí močového měchýře.