/ Finance /

NEZADLUŽUJTE SE ! POZOR NA VÁNOČNÍ DLUHY!

NEZADLUŽUJTE SE ! POZOR NA VÁNOČNÍ DLUHY!

Finance

22. prosinec 2014 1:00

Vánoce klepou na dveře a současně s nimi vám obrazně zaťuká na sklo televizní obrazovky usměvavý pán, nebo sličná žena a začnou nabízet neodolatelně výhodné půjčky, které můžete získat téměř ihned. Reklamní spoty nabízejí tak výhodné půjčky až snad ani nelze odolat. Peníze si můžete půjčit jednoduše a rychle a to je kámen úrazu. Senioři chtějí udělat svým nejbližším radost a tak mnohdy "sednou na lep" finančním institucím a je pro ně velice složité se z této lepkavé kaše vymanit.

Prosím nekupujte pro své děti a vnoučata drahé a nákladné dárky, pokud si na ně musíte půjčit. Odolejte jejich přáním a touze po novém mobilu, počítači, nebo nějakém jiném podobně nákladném dárku. Vánoční dárek přeci nemusí být za několik tisícovek. Dárkem chceme říct, že obdarovaného máme rádi a vůbec nezáleží na velikosti a ceně dárku. Přeci daleko více záleží na tom, že se máte v rodině rádi.

Senioři nezapomeňte, že půjčit si je tak snadné. Daleko horší je splácet vypůjčenou částku zvětšenou o pěkně mastnou přirážkou. Pokud začnete přemýšlet o tom, že si potřebujete na něco půjčit, vezměte si do ruky kalkulačku a spočítejte si kolik budete muset splácet měsíčně, berte  v úvahu výši důchodu a dalších příjmů a hlavně půjčujte si s chladnou hlavou. Nenechte se tlačit do rychlého rozhodnutí. Vánoce prožijte v klidu a nedělejte nevratná rozhodnutí.