/ Finance /

Nebankovní půjčky a jak na ně ?

Nebankovní půjčky a jak na ně ?

Finance

4. březen 2017

Pokud jste se rozhodli, že si vezmete nebankovní půjčku je velice důležité vědět od koho si chcete půjčit. Na našem finančním trhu se pohybuje mnoho podivných a na první pohled nedůvěryhodných firem. Každý kdo potřebuje finanční výpomoc by si měl hledat pouze solidního partnera. Jak takovou solidní nebankovní finanční společnost poznáme? 
Důležitým ukazatelem je to, že společnost má webové stránky. Na stránkách jsou uvedeny kontakty na sídlo společnosti, dále na stránkách jsou bezplatné zákaznické linky na kterých lze ověřit existenci společnosti. Transparentní firma má na svém webu logo a také kalkulačku, kde si můžete svůj úvěr předběžně a nezávazně propočítat.
Další váš krok k uzavření půjčky by měl být dohodnut přes zákaznickou linku, kde si sjednáte schůzku s obchodním zástupcem nebankovní organizace. Obchodní zástupce vás příjme v sídle společnosti, nebo se dohodnete na setkání u vás doma. Osobní jednání je tím nejdůležitějším aktem při sjednávání půjčky. Při osobním setkání by vás měl obchodní zástupce informovat o výši splátek, úroku, RPSN a o dalších poplatcích. Celou smlouvu si nechte podrobně vysvětli, ptejte se na vše čemu nerozumíte. Na vaše otázky musí obchodní zástupce jasně odpovědět. Nikdy nepodepisujte nic čemu nerozumíte. Pokud nejste zcela přesvědčeni, že si chcete za daných podmínek půjčit, tak si nepůjčujte! Solidní poskytovatel půjčky to pochopí.