/ Finance /

Jak ušetřit na servisu vašeho automobilu

Jak ušetřit na servisu vašeho automobilu

21. květen 2018

Jak ušetřit na servisu vašeho automobilu?

Ať je pro vás váš automobil jenom dopravním prostředkem nebo se stal téměř právoplatným členem vaší rodiny, určitě je dobré vědět, jak ušetřit na jeho provozu a péči o něj. Pokud máte ojetý vůz nebo uvažujete o jeho koupi, pak je tento článek přímo pro vás. Možná totiž máte nárok na slevy, o kterých jste dosud neměli ani tušení, a to na servis i náhradní díly. Naše porovnání vám také může usnadnit rozhodování, pro jakou značku se při koupi ojetiny rozhodnout.

 

Programy, které šetří

Programy pro péči a opravy starších vozů jsou u autorizovaných servisů výrazně levnější a nabízejí také odpovídající sortiment náhradních dílů. O co se přesně jedná? Autorizovaný servis bere v potaz stáří vašeho vozu a podle toho upravuje cenu, kterou musíte zaplatit za potřebnou péči. Ač se může zdát, že jiný servis bude levnější, opak je pravdou. Autorizovaní partneři nabízejí velice výhodné podmínky v rámci takzvaného economy servisu a to jak na práci, tak na cenu náhradních dílů.

 

Kolik můžeme ušetřit

Pokud jste například majitelem auta ŠKODA, získáte v rámci economy servisu nejen slevy, ale jako bonus máte nárok na servisní prohlídku zcela zdarma, pokud si koupíte ojetý vůz ŠKODA. Součástí servisu je Šeková knížku plná slev, kterou si můžete vyzvednou u servisního partnera nebo si ji nechat zaslat na e-mail ve formátu PDF, a garantuje slevu až 20 % na jednotlivé práce. Patří sem také nabídka sortimentu náhradních economy dílů. Ty jsou navrženy pro ojeté automobily. Neznamená to však, že jejich kvalita je nižší, díly mají stejné standardy ovšem jsou cenově dostupnější, aby odpovídaly časové hodnotě automobilu. Jejich cena je v průměru až o 35 % nižší.

Vozy značek Volkswagen mají také svůj vlastní program economy. Tady spadá do kategorie ojetého vozidla to, které je starší pěti let (u vozů ŠKODA jsou to čtyři roky) a díly economy  pořídíte o 25 % levněji. Pětiletá lhůta je také u programu Renault Servis 5+, kde je cena práce a náhradních repasovaných dílů, či dílů ze speciální řady, nižší minimálně o 20 %.

Výrobci jako Volvo či Opel, vám nabídnou slevu podle kategorií stáří vašeho vozů. U Volva je to 15 % u vozu staršího čtyř let, ovšem pokud je autu více než osm let, sleva na práci i náhradní díly už bude 25 %. Nejvyšší je sleva u značky Opel a to až 30 % na náhradní díly u sedmi a víceletých automobilů a při stejném stáří získáte slevu na práci 15 %.

 

TIP: Autorizovaný servis TUkas nabízí economy servisní programy všech uvedených značek. Více informací a kontakty zjistíte ZDE.

 TUKAS servis příjem 

Autorizovaný servis má něco navíc i pro další značky

Kvalitní autorizovaný servis vám ovšem navíc nabídne sníženou cenu i na vozy, jejichž výrobci garanci ekonomických programů neposkytují. Například vozy Kia nemají žádný program pro péči o straší vozy, ovšem i při jejich údržbě můžete u toho správného poskytovatele servisu získat slevu na práce až 17 %. Značka Dacia výhodný program pro starší vozy také nemá, ale ceny oprav jsou na úrovni zvýhodněných cen ostatních značek.

TUKAS servis