/ Cestování /

Výlet lodí po řece Regnitz v Bamberku

Výlet lodí po řece Regnitz v Bamberku

21. říjen 2015

Čtenářům MOUDRÉHO SENIORA zasíláme třetí zprávu z naší cesty do Bamberku, tentokrát vám chceme přiblížit naši vyhlídkovou plavbu po řece Regnitz. Řeka Regnitz protéká městem a určitě má velký význam nejen pro město, ale i pro celou oblast. Dříve řeka tvořila veledůležitou dopravní cestu o čemž svědčí dochované nákladní jeřáby u přístaviště pro výletní parníky.Dnes se na řece provozuje jen plavba lodí výletních.
Lodě jezdí pravidelně a kdo chce tak za 9 Euro si může dopřát plavbu kolem překrásných, doslova dech beroucích staveb po obou stranách řeky.Plavba začíná v centru města a nejprve míjíte měšťanské domy, pak pokračujete po proudu řeky a na levé straně se začnou objevovat jak kostely, tak i světské paláce.Asi po deseti minutách se loď dostane ke zdymadlu, které výletníky i s lodí zvedne asi o dva metry výše a plavba pokračuje směrem k přístavu Bamberk.Řeka Regnitz je propojena s kanálem Main - Donau. V přístavu vidíme vykládací zařízení, skladované zboží, ale můžeme zde potkat opravdu velkou výletní loď , vedl které je ta naše opravdu malinkým parníčkem.
Zde v přístavu se obracíme a začíná plavba zpět proti proudu. Tentokrát jsme obdivovali moderní bytovou zástavbu na březích ostrova mezi řekou a přístavech. Po absolvování průjezdu zdymadlem se blížíme zpět do centra města Bamberk. Celá plavba trvala asi jednu hodinu a těm co nevadí plavba lodí to můžeme jen doporučit.
 
Jan, Martin,Míla a Heda