/ Cestování /

Pouť v Rokytnici nad Jizerou

Pouť v Rokytnici nad Jizerou

17. říjen 2015

Po návštěvě jarmarku v Jelení Hoře, mohu přinést pár obrázků a několik vět o pouti v Rokytnici nad Jizerou, jen pár kilometrů od místa konání jarmarku. Pouť se konala 3 a 4 října na parkovištích u lanovek. Na pouti byly k vidění klasické pouťové atrakce jako jsou kolotoče, střelnice, horská dráha, autodrom, koníci a spoustu dalších lákadel. Cestu ke stanicím lanovek lemovalo mnoho stánků s cukrovou vatou, sladkostmi a samozřejmě nechyběl ani stánek se sortimentem - perníkových srdcí.
Počasí si organizátoři nemohli přát lepší, protože jak je vidět z fotografií sluníčko svítilo velice intenzivně. K dobré atmosféře poutě přispělo i vystoupení mažoretek a město nechalo zdarma jezdit zájemce vláčkem po Rokytnici. O nejvděčnějšími návštěvníky - děti, nebyla nouze a ty doprovázelo i mnoho seniorů. Večer byla pouť zakončena důstojným ohňostrojem.
Při příležitosti konání poutě byla mimořádně zprovozněna i sedačkové lanovka na Lysou horu. Za 100 Kč se mohli zájemci nechat vyvézt z Rokytnice nad Jizerou až téměř na vrchol Lysé hory do výšky 1315 metrů nad mořem, A kdo této možnosti využil, tak ten byl odměněn překrásným pohledem na podzimní přírodu pod vrcholem Lysé hory.
 
Milan Jeřábek