/ Cestování /

Návštěva v Prátru

Návštěva v Prátru

16. leden 2015

Ten kdo navštíví Vídeň zcela určitě nesmí zapomenou a přijít se podívat do Prátru. Prátr je velký zábavní park umístěný v centru metropole. Otevřeno mají celoročně, ale za hlavní sezonu lze považovat období od 15 března do 31 října. Park není uzamčen a je možno jej navštívit po celých 24 hodin. Atrakce jsou zpřístupněny od 10 hodin do 24 hodin. K Prátru se nejpohodlněji dostanete metrem linkou U 1 a U2, jezdí sem však všechny druhy MHD Vídně. Je zde i kapacitní parkoviště pro ty kdo přijedou autem.

Vídeňský Prátr existuje již od  roku 1766 a nepřetržitě je rozvíjen jako rekreační a odpočinková zóna Vídně. Postupem času se zde začala objevovat pohostinství, houpačky a kolotoče nebo kuželkové dráhy a tím byla založena tradice zábavy v Prátru. Největší dominantou Prátru je Vídeňské obří kolo, které bylo zprovozněno pro veřejnost v roce 1897. Obří kolo má i úctyhodné parametry - celková výška dosahuje úctyhodných 64,75 m , konstrukce váží 430 t  a na kolo je umístěno 15 kabinek umožňující výhled nejenom na celý park, ale i na pořádný kus Vídně.

Obří kolo je na samém začátku procházky zábavním parkem. V parku na vás čeká více než 100 atrakcí. Zábavu zde naleznou zejména naše vnoučata, pro ně jsou připraveny kolotoče, houpačky, elektrický autodrom, dětský svět, dětská dráha a dalších 30 atrakcí. Pro starší je v parku připravena zábava a napětí na dalších atrakcích jako je tobogan, minigolf, dům hrůzy, motorová autodráha, Apolo 12, střelnice atd. Pro ty nejodvážnější je připraveno 21 vysoce sofistikovaných a adrenalínových atrakcí s názvy - Sombréro, Extasy, Black mamba. Vždy jde o záležitost kdy jste buď vystřelení směrem nahoru a druhou část visíte zase hlavou dolů, nebo se točíte dokola kolem své osy. Pro mě bylo nepředstavitelné si jen představit pocit, že na atrakci sedím, natož, abych tam skutečně byla.

Ceny v parku za jednotlivé atrakce tak jak jsem viděla se pohybovaly od 2 Eur až do 10 Eur, což může našinci  udělat vítr v peněžence. Při procházce zábavním parkem může přijít vhod i občerstvení, které je na každém rohu, počínaje kavárnou, stánkem s párky až po několik restaurací a prodejen cukrovinek.

Na důkladnou procházku parkem je potřeba si rezervovat asi půl dne, ale dá se zde strávit i mnohem delší doba, obzvlášť pokud máte dětský doprovod.

  Jana Horká, Praha 5