/ Cestování /

Aktivní dovolení v Loktu nad Ohří pro seniory

Aktivní dovolení v Loktu nad Ohří pro seniory

Cestování

28. duben 2016

Vaše děti se rozhodly, že zábavu vlastním potomkům obstarají zase jednou svépomocí. Pro vás to znamená, že máte volno. Krmit holuby v parku se vám fakt nechce a na papuče a televizi máte taky pořád ještě dost času. Jedeme na dovolenou! A nemusíme kvůli tomu ani za hranice. Západní Čechy nabízejí mnohem víc než nejslavnější lázeňské trio. V Lokti nad Ohří se nudit nebudete.

Ubytovat se můžete v jednom z hotelů, který nabízí dostatek pohodlí nebo zvolit i penzion, případně se zabydlet také v soukromí. My jsme se naposledy například ubytovali v malebném penzionu Ulrika, kde bydlel i filmový štáb natáčející Bondovku. No a k tomu si pochutnáte nejen na klasické české kuchyni. Výživoví poradci právě přestali číst, aby nemuseli padat do mdlob, ale vy si dopřejte třeba grilované selátko.

Nakonec, energii rozhodně vydáte, až se vypravíte obcházet všechny místní zajímavosti, třeba kapli sv. Anny. Pokud se vám chce vážit poněkud delší cestu, místní okolí s řekou Ohří je opravdu nádherné. Údolí je vhodné nejen pro cyklisty, ale i pro turistiku pěší. Po turistických značkách dojdete třeba až k rozhledně Diana, která váš výhled na zdejší nádhernou přírodu doslova ještě pozvedne. A nemusíte se bát, že už nebudete mít dostatek sil na to stoupat po mnoha schodech, nahoru vás totiž doveze i výtah.

V závislosti na tom, kdy sem dorazíte, na vás čeká řada akcí jako vinobraní či trhy. A jestli se vám ještě večer nebude chtít spát, zastavte se třeba v městské knihovně na jednu ze zajímavých přednášek, které se tu pravidelně pořádají. Za koncerty navíc nemusíte až do hradního amfiteátru, řada jich probíhá rovněž přímo na náměstí na zdejší takzvané Malé hudební scéně.

Pokud dojdete až k hradu, najdete tu muzeum, mezi turisticky nejatraktivnější patří hlavně expozice útrpného práva. Až vám příště svěří zase vnoučata, tak když budou zlobit, už víte, kam je vzít. Pro jedince ducha poněkud křehčího se nabízí zase výstava porcelánu.

Za návštěvu rozhodně stojí i okolí městečka, třeba Karlovy Vary, kam se můžete dostat i právě po jedné ze značených tras.

David S.