/ Cestování /

ADVENTNÍ KALENDÁŘ V MÍŠNI

ADVENTNÍ KALENDÁŘ V MÍŠNI

16. prosinec 2016

Německé oslavy příchodu času vánočního jsou vždy nápadité. Radnice v Míšni spolu s organizátorem vánočních trhů mají velice originální adventní kalendář. Místní radnice je v samém centru dění oslav a na své budově má adventní kalendář. Samotný kalendář tvoří historická budova a okenice jsou předurčené k tomu, aby se otevíraly podle dne  napsaného na zavřených okenicích. Přesně s úderem páté hodiny se otevře okenice v našem případě s číslem 9            ( 9.12.) a za velkého potlesku přítomných se zahajuje podvečerní veselí. Otevírání okna z adventního kalendáře je spojeno s losováním o hodnotnou cenu, která je v okně uschována. 
Prostranství před radnicí je plné osvětlených stánků, děti si užívají kolotočů, houpaček a dalších atrakcí. Na jevišti vystupoval hudební soubor seniorů s vánočními skladbami. K navození výborné atmosféry posloužilo svařené víno, které se nalévá do bohatě vyzdobených hrníčků a motivem Míšně. 
Zábava u improvizovaných stolků nad hrníčkem svařeného vína s dobrou klobáskou nebere konce, všichni se baví a pro nás je velkým překvapením, že zde na náměstí převládají starší návštěvníci, kteří přišli fandit svému seniorskému orchestru.