/ Cestování /

5 řeckých ostrovů, kde si zaručeně odpočinete!

5 řeckých ostrovů, kde si zaručeně odpočinete!

Cestování

14. červen 2018 17:03

Řecko je velice populární destinací. Snadná dosažitelnost, unikátní kolorit, teplé a stálé letní počasí a příznivé lokální ceny – to vše každoročně naláká do Řecka tisíce turistů především z Evropy. Oblíbená letoviska se proto velice rychle rozrůstají, bohužel často na úkor kvality pobytů ve smyslu přeplněných pláží, obchůdků i ulic. Najít tak velice míst malé letovisko je stále těžší. Proto jsme pro vás připravili výběr pěti neuvěřitelně klidných letovisek, kde si určitě odpočinete a kde si budete moci vychutnat pravou řeckou atmosféru.

Jižní Kréta

Pobřeží největšího řeckého ostrova je přímo poseté malými rybářskými městečky, často tvořenými jednou hlavní cestou a několika domy. Ve většině z nich ale najdete také pár menších hotýlků, vřelé taverny a čisté písčité pláže. To vše zaštiťují hory, které se táhnou celým vnitrozemím ostrova. Vedle neuvěřitelně čistého moře je Kréta ideálním místem pro všechny milovníky historie. Celý ostrov je totiž posetý vykopávkami z antického období a pevnostmi z období benátské nadvlády. Většina památek je pro turisty bez problému přístupná a kvalitní cestovní kanceláře organizují pro své klienty na tato místa výlety. Za zmínku stojí i unikátní příroda a můžete tak snadno podnikat výlety, ať už pěšky nebo na kole, které si můžete zapůjčit v každém letovisku.

 Tip! Mezi nejoblíbenější letoviska na jižním pobřeží Kréty patří Plakias, bývalá rybářská osada, a Paleochora, městečko, které se rozkládá na malém poloostrůvku s písečnými i oblázkovými plážemi.

C:UsersNumber One DigitalDocumentsSpaces1-Provoz102-Viamare3-grafikafotosoutěž 2016Kréta_Kroutil_Petr_181632_1_Plakias.jpg

 Lefkada

Ostrov proslulý těmi nejkrásnějšími plážemi, bílými útesy a neuvěřitelně modrým mořem. Ostrov je ideální pro zapálené cestovatele, pokud si na den nebo dva zapůjčíte vůz, můžete si objet celý ostrov a navštívit všechna úžasná místa, vyhlídky a pláže. Na jihu tohoto ostrova najdete malé městečko Agios Nikitas, jehož stálý počet obyvatel čítá jen pár stovek. Díky tomu zde budete mít neuvěřitelný klid a vaše dovolená bude plná slunce, odpočinku a pohody.

 Tip! Navštivte pláž Milos, která je orientována na západ, tedy na otevřené moře. Prakticky stále jsou zde krásné vlny, nad kterými můžete pozorovat jedny z nejkrásnějších západů slunce.

C:UsersNumber One DigitalDocumentsSpaces1-Provoz102-Viamare3-grafikafotosoutěž 2016Lefkada_Šatánková_Jitka_182277_1_Pláž_Porto Katsiki.jpg

 Karpathos

Když si do vyhledávače zadáte slovo Karpathos, vyskočí na vás přehršel fotek zeleného ostrova posetého plážemi s bílým pískem a azurovým mořem. A přesně takový Karpathos je. Zároveň i zde můžete najít malá klidná letoviska nedotčená přehnaným turismem. I zde najdete vedle okouzlující přírody řadu památek, a proto ostrov doporučujeme všem milovníkům výletů za historií.

 Tip! Nejkrásnější výhled najdete na vrcholku Kali Limni, nejvyšší hory ostrova, která je přístupná po cestě z letoviska Lefkos.

C:UsersNumber One DigitalDocumentsSpaces1-Provoz102-Viamare3-grafikafotosoutěž 2016Karpathos_Baťha_Martin_180368_1_Apella_Beach.JPG

 Skopelos a Skiathos

Tyto dva malé ostrovy jsou velkou ozdobou Egejského moře. Oba nabízejí velice podobnou zelenou přírodu a krásné čisté moře. Na obou ostrovech je krásná především příroda. Můžete zde velice snadno pěšky nebo na kole podnikat malé výlety kolem letovisek, nebo si zapůjčit auto a procestovat celý ostrov. Kromě krásné přírody můžete cestou obdivovat typickou řeckou architekturu a nádherné výhledy. Doporučujeme například vyhlídku od kostelíku na skále u vesničky Agios Ioannis.

 Tip! Na obou ostrovech se natáčel hollywoodský muzikál Mamma Mia!, ve filmu tak můžete vidět nejen spoustu hvězdných herců, ale také autentické záběry z těchto ostrovů.

C:UsersNumber One DigitalDocumentsSpaces1-Provoz102-Viamare3-grafikaSkopelosFB_1.jpg