/ Cestování /

3 letoviska, která jsou ideální pro dovolenou pro seniory

3 letoviska, která jsou ideální pro dovolenou pro seniory

7. březen 2019 17:17

Prošli jsme si nabídku cestovních kanceláří a vybrali tři místa, kde můžete strávit pohodovou a odpočinkovou dovolenou. Tato tři letoviska vynikají tím, že mají příjemnou pláž s pozvolným vstupem do moře, dostatek zeleně, která příjemně ochlazuje podnebí a poskytuje příjemný stín, a můžete si zde vybrat dovolenou pro seniory, jejíž součástí jsou výlety, přednášky o zdraví i jiný zajímavý program. Vše najdete v našem článku, tak se začtěte a inspirujte se pro letošní léto!

Gradac, Střední Dalmácie

Obec Gradac je oblíbené letovisko na jihu Makarské riviéry. Je to malebná vesnice na úpatí horského pásma Rilić s nádhernou bujnou vegetací a průzračným mořem. Pěstují se zde olivovníky, vinná réva, na pobřeží se hojně rybaří. Ze všech míst na váš dýchá ta pravá středomořská pohoda. Gradac má krásné dlouhé oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře a jsou částečně zastíněné vegetací. Nejznámější je pláž Gornja vala na jižním okraji obce, která se považuje za jednu z nejhezčích na Jadranu. Místní raritou jsou blízká Baćinská jezera s nádhernými přírodními scenériemi. Na dovolené si tak můžete užívat klidu u moře, krásné přírody i dobrého jídla.

 

Trogir, Severní Dalmácie

Starobylé město Trogir leží západně od Splitu v Severní Dalmácii. Samotné jádro leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo, nové části města se rozrostly oběma směry. Co je určitě z cestovatelského hlediska zajímavé, je, že od roku 1997 je Trogir zapsán do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO jako jedinečný úkaz románského ostrovního městečka. Nachází se zde také krásná katedrála s proslulým Lvím portálem. Koupání je možné na několika místech na ostrově, například na městském koupališti v zátoce Saldun na břehu ostrova Čiovo, v okolí jsou ale i jiné kamenité a oblázkové pláže. Na plážích je spousta vegetace a stromů, které poskytují příjemný stín.

TIP: Všechna místa z tohoto článku můžete navštívit v rámci dovolené v Chorvatsku s Klubem aktivní dovolené, což je dovolená se speciálním doprovodným programem. Čekají na vás výlety, seznamka, pohybové aktivity, přednášky o zdraví, kulturní i taneční večery. Nudit se nebudete! 

 

 Promajna, Střední Dalmácie

Pronajma je obec ve stejnojmenné zátoce na Makarské riviéře, rozkládá se podél pobřeží i na svahu hor Biokovo, které pobřeží lemují a vytváří impozantní panorama. Senioři ocení blízkost Dječje selo, kde se nachází ústav pro talasoterapii (léčbu mořskou vodou). Promajna je příjemné místo pro klidnou dovolenou, nachází se zde krásná oblázková pláž lemovaná borovým lesem. Pozvolně se svažuje do moře a je vhodná především jak rodiny s malými dětmi, tak pro seniory. Po pobřeží vede upravená promenádní pěší cesta, která spojuje Makarskou se všemi přímořskými obcemi, odpoledne můžete trávit také na dlouhých procházkách.